Titulinis Kelionės Kaip Klaipėda ir be laivavedžių kursų

Kaip Klaipėda ir be laivavedžių kursų

0 4408

Kaip Klaipėda ir be laivavedžių kursų

laivavedžių kursai

Nuo pat senų senovės klaipėdiečiai garsėjo kaip jūrinis kraštas, Mariomis burzgia, lyg bitės lauke vasarą įvairios paskirties laivai. Vieni gabena žmones, keltais jie vadinami ir į Smiltynę iš Klaipėdos kelia tuos, kurie nori pasimėgauti saulės bei vandens voniomis. Kiti laivai gabena naftą, keliskart per dieną, pro Marias praplaukia į atvirą Baltijos jūra arba iš jos grįžtantis DFDS laivai, kurie plaukioja į Švediją, Vokietiją. Nelieka nepastebėtais ir mažyčiai laiveliai, tokios kaip nedidukės jachtos, įvairių dydžių kateriai ar net šokių aikštelę primenančio dydžio pramoginiai laivai.

laivavedžio kursai
Kaip būtų smagu tokį turėti, yra pagalvojęs daugelis, tačiau nedaugelis supranta, kad turint tokį turtą yra būtina turėti ir teisę juos valdyti bei plaukioti. Keliais žodžiais galima įvardinti, kad su laivu lygiai panašiai taip pat kaip ir su automobiliu. Laivų dydžių yra įvairių, tačiau leidimas plaukioti yra matuojamas ne gabaritais, kaip automobiliams, bet arklio galiomis, kas trumpinant žinoma ir iš automobilių ženklinimo, tai yra AG.

laivavedziu kursai klaipeda
Kad galėtumėte drąsiai ir nieko netrukdomi plaukioti kateriu, didesniu laivų ar visiškai galingu jūriniu kateriu, Jums tereikia apsilankyti mokymų centre, užsisakyti programą, kuri vadinama laivavedziu kursai ir pradėti pažinimą su jūriniais ženklinimais, signalais, jūriniais žemėlapiais ir svarbiausia, su vidaus vandenų ir laivų valdymo tose vandenyse taisyklėmis.
Tik pradedantiems krimsti tokio tipo mokslus apie laivavedybą, instruktoriai rekomenduoja rinktis kaip pradžiamokslį mokymąsi, nes įstatymai tokiems neleidžia plaukioti galingesne motorine priemone, nei 150 AG, todėl pirmi kursai bus skirti tik iki 150 AG galėsiantiems valdyti jūreiviams.
Jei planuojate vairuoti rimtesnę ir galingesnę motorinę vandens priemonę, po gauto pažymėjimo ir leidimo privalėsite išlaukti 12 mėnesių, kad galėtumėte, šiek tiek pasitobulinę gauti teisę neriboto galingumo priemonės valdymui, kas reikš, kad galėsite valdyti bet kokia vandens priemonę su N galingumu, bet prieš tai su ja susipažinus.
Taigi, laivavedžio kursai nėra ta sritis, kurioje reikia žinių mokytis mintinai, čia taip pat yra ženklai, sutartiniai ženklai bei priemonės, todėl stenkitės imti praktinę patirti, o teorija įsitvirtins pati, reikės tik keliskart atnaujinti informaciją, pasikartoti ir Jūs jau žinosi, kuris ženklas ką reiškia.

Kursai. Kateriui.

NO COMMENTS

Leave a Reply