Titulinis Vairavimo mokyklos Vilniuje

Vairavimo mokyklos Vilniuje

Vairavimo mokyklos Vilniuje

Šiuo metu vairavimo mokyklos Vilniuje yra labai populiarios. Tai labai gerai tiems, kurie rengiasi pradėti vairuoti bei nori gauti vairuotojo pažymėjimą su norima kategorija. Atsivertus bet kurį skelbimą ar interneto svetainę besidomintys tuo randa trumpus aprašymus apie tai, kokios kategorijos galimos, kas siūloma papildomai ir kita informacija.

A kategorija skirta triračiams(galia yra didesnė kaip 15 kW) ir motociklams. Įgyti teisę vairuoti motociklą turi asmenys sulaukę 20 metų amžiaus. Jie turi turėti dvejų metų A2 kategorijos vairavimo stažą. Išimtis – sulaukus 24 metų amžiaus. A kategorijos kursai trunka 1–2 savaites.

Populiariausia yra B kategorija. Ji skirta tiems, kurie nori vairuoti automobilius, kurių didžiausia leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos ir skirti vežti ne daugiau kaip 8 keleivius be vairuotojo. Tam, kad gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą reikia būti sulaukus 18 metų. Kursų trukmė – 1 mėnesis.

Kita dažnai laikoma yra C kategorija. Ji skirta automobiliams, kurie nėra priskirti prie D ir D1 kategorijos. Taip pat jų leidžiamoji didžiausia masė turi būti ne didesnė kaip 3,5 tonos. Šios kategorijos laikymas galimas sulaukus 18 arba 21 metų amžiaus. C kategorijos kursai trunka apie vieną mėnesį.

CE kategorija yra C kategorijos automobilio ir priekabos, kurių leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kilogramų svorio, junginiai. Teisės laikomos sulaukus 21 metų amžiaus arba 18, jeigu turima pradinė profesinė kvalifikacija vežti krovinius. Kursai trunka apie mėnesį.

Neretai tampa reikalingi ir ADR kursai. Jie skirti pavojingų krovinių vežėjams. Svarbu turėti išlaikius B kategoriją ir būti sulaukus 21 metų amžiaus. Išlaikius ADR kursus kvalifikacija įgyjama penkeriems metams. Vėliau ją reikės perlaikyti.

Siūlomas ir profesinis mokymas – 95 kodas. Jis skirtas C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų vairuotojų mokymo pradinei kvalifikacijai įgyti. Suteikiama teisė vežti keleivius ir krovinius komerciniais tikslais.

Vairavimo mokyklose organizuojami ir papildomi kursai vairuotojams, kuriems buvo atimta teisė vairuoti, ir pradedantiesiems vairuotojams, kurie neturi 2 metų vairavimo stažo bei yra padarę KET pažeidimų. Mokymai įprastai trunka vieną dieną.

Kalbant apie visus kursus labai svarbu paminėti, kad didelę reikšmę turi instruktoriai. Jie turi turėti aukštą profesinę kvalifikaciją bei patirties. Tik tokie specialistai gali tinkamai perduoti savo patirtį ir žinias. Vairavimas yra labai atsakingas, todėl svarbus kiekvienas mokymosi momentas.

Kaunas

Klaipėda