Titulinis Vairavimo mokyklos Klaipėdoje

Vairavimo mokyklos Klaipėdoje

Vairavimo mokyklos Klaipėdoje

Būsimųjų vairuotojų laukia vairavimo mokyklos Klaipėdoje. Uostamiestyje randami kvalifikuoti instruktoriai ir teorijos mokytojai. Šiuolaikiškai parengtos mokymo priemonės leidžia greitai išmokti tai, ko reikia ir išlaikyti egzaminus.

A kategorija skirta norintiems vairuoti motociklus, ji suteikiama turint 20 metų. Taip pat reikalinga dvejų metų A2 kategorijos stažas. Tiesa, šis apribojimas netaikomas tiems, kurie yra sulaukę 24 metų amžiaus. A kategorija reikalinga ir tuomet, kai norima vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW. Kategorija gali būti suteikta tiems, kurie yra sulaukę 21 metų.

B kategorija yra labai populiari. Ji skirta visiems, kurie nori vairuoti automobilius. Jų masė yra iki 3,5 tonos. Be to, automobiliai yra skirti vežti 8 keleiviams neįskaitant vairuotojo. Turint šias teises galima bus prie automobilio prijungti priekabą, kurios didžiausia leidžiamoji masė daugiau kaip 750 kg.  B kategorija suteikiama sulaukus 18 metų. Tiesa, mokytis galima pradėti nuo 17 metų, o vairuoti – sulaukus pilnametystės.

Vairavimo mokyklos Klaipėdoje siūlo įvairius kursus, kurių metu galima įgyti vairuotojo pažymėjimą bei reikiamą kategoriją. Pavyzdžiui, ne mažiau svarbi yra C kategorija. Įgyti teisę vairuoti leidžiama nuo 21 metų. Išimtis taikoma tik tiems, kurie turi pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius. C kategorija yra automobiliai nepriskiriami prie D ir D1 kategorijų. Jų didžiausia leidžiama masė yra didesnė kaip 3,5 tonos bei vežti aštuonis keleivius, neįskaitant pačio vairuotojo. Taip pat šios kategorijos automobiliai gali būti jungiami su priekabomis. Jų didžiausia leidžiamoji masė turi neviršyti 750 kilogramų svorio.

CE kategorija – C kategorijos automobilių ir priekabų junginiai. Didžiausia priekabos leidžiama masė – daugiau kaip 750 kg.  Yra nustatytas minimalus amžius. CE kategorijos transporto priemones galima vairuoti sulaukus 21 metų, nebent yra įgyta pradinė profesinė kvalifikacija skirta kroviniams vežti.

Ne retai organizuojami ir papildomi kursai. Jie skirti tiems, kurie yra padarę KET pažeidimų. Įstatymų numatyta tvarka jie būtini tiems, kurie neturi 2 metų vairavimo stažo ir tiems, kuriems yra atimta teisė vairuoti. Per vienerius metus nuo pažeidimo reikia išklausyti papildomus mokymų kursus.

Patyrę instruktoriai tikriausiai yra vienas iš svarbiausių kriterijų norint ne tik išlaikyti egzaminus, bet ir išmokti tinkamai bei saugiai vairuoti. Šiuo metu mokomasi su geromis transporto priemonėmis, o tai leidžia užtikrinti gerus rezultatus. Taip pat visuomet galima papildomai mokytis vairavimo. Svarbu, kad į kelius išvažiuotų tinkamai pasirengę vairuotojai.

Kaunas

Vilnius