Titulinis Teisė Fizinių asmenų bankrotas – skaudi pamoka

Fizinių asmenų bankrotas – skaudi pamoka

0 8149

Fizinių asmenų bankrotas – skaudi pamoka

Gyvenimas pilnas pagundų. Reklamos vilioja įsigyti, žurnalai siūlo turėti, o kredito įmonės suteikia norimas pinigų sumas ir tai daro su malonia šypsena. Deja, ne visi geba greitai ir efektyviai išspręsti savo problemas. Atsiranda vėlavimai, kiti įsipareigojimai ir finansų žaidimas jau pralaimėtas. Asmuo įlipa į skolų liūną ir nesugeba surasti kelio atgal.

Fizinių asmenų bankrotas

fizinių asmenų bankrotas

Nemažam žmonių kiekiui ši problema pažįsta, bet Lietuvoje galima savo skolų ir atsikratyti, nes pradėjo veikti ilgai lauktas fizinių asmenų bankroto įstatymas. Atrodo, kad tampame tikra demokratiška valstybe, kai valdžia stengiasi ne tik išnaudoti, bet ieško būdų, kaip būtų galima padėti savo piliečiams.

Naudinga pasidomėti:

Fizinių asmenų bankrotas — vienas iš pagalbos būdų. Žinoma, jis nereiškia, kad skolos automatiškai bus nubrauktas, o bankrutuoti sumanęs asmuo išlips sausas iš balos. Nieko panašaus, tai nemažą laiko tarpą trunkantis procesas, kuris reikalauja ir laiko, ir pinigų, ir nemažai nervų.

Pagal dabartinį fizinių asmenų bankroto įstatymą, bankrutuoti galėtų tik asmuo, kurio pagrindinių turtinių interesų vieta yra Lietuvoje ir kurio skolos viršija 25 Vyriausybės patvirtintas minimaliąsias mėnesines algas. Akivaizdu, jei asmens įsiskolinimas viršija šią nustatytą sumą, jis gali kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Fizinio asmens bankroto procesas Lietuvoje neturi trukti ilgiau nei 5 metus.

Šis procesas remiasi sąžiningumo principu. Akivaizdu, kad sukčiai nepageidaujami fizinio asmens bankroto procese, nes tada nukenčia ne tik valstybės interesas, bet visų piliečių gerovė.

Dažnai galima susidurti su mintimi, kad šis įstatymas ir visas procesas negina skolininko ir jis yra nereikalingas. Žinoma, tai nėra tiesa, bet pasakyti, kad įstatymas yra tik kreditoriaus ar skolininko pusėje — negražu. Juo yra siekiama sukurti balansą tarp šių dviejų pusių, nes kitos priemonės buvo neveiksmingos, taikos sutarties pasiekti nepavyko ir žmogus nusprendė bankrutuoti, kad dar giliau neįklimptų į skolų liūną.

Nustačius, kad bankrutuojantis asmuo veikė nesąžiningai, pradėtas fizinio asmens bankroto procesas bus nutrauktas. Tik po 10 metų tas asmuo galės pasinaudoti įstatymo teikiama galimybe bankrutuoti. Akivaizdu, kad bankroto procedūra nėra maloni nei fiziniams asmenis, nei kreditoriams, o praktikos dėl fizinių asmenų bankroto Lietuvoje dar nėra daug. Malonu, kad procesas jau egzistuoja ir savo klaidas suvokę žmonės bandys jas likviduoti. Fizinio asmens bankrotas, tai ne pabaiga, kartais jis veda ir prie geresnio gyvenimo. Žmonės iš skaudžių klaidų geba pasimokyti.

Nereikia bankroto bijoti ir šeimoms

Dėl nežinomų, o kai kuriems planuotų krizės planų, nuo 2008 metų iki šių metų antro ketvirčio, pagal LR Bankrotų departamento statistinius duomenis, Lietuvoje bankrutavo virš 2000 piliečių. Tarp jų buvo ir didelė dalis šeimų, kurios paėmusios paskolas geru laikotarpiu buvo įspraustos į kampą, todėl liko su didele skolos našta ir be darbo. Norime pabrėžti, kad įstatymas yra priimtas tam, kad apsaugoti finansiškai pažeidžiamus asmenis, tame tarpe ir šeimas. Nesvarbu, šeima turi vaikų ar ne, jei jų skolų dydis 25 kartus viršija numatytą minimumo atlygį, tokią šeima gali prašyti pagalbos – skelbti bankrotą. Labai svarbu, kad dėl finansinės krizės ir nemokumo kreditoriams, šeima nesiskirtų ir nebandytų sutikti įkalbami bankrutuoti kaip atskiri asmenys. Žinokite – bankrotas šeimai yra skelbiamas kaip vienam asmeniui. Bankroto kaina šeimai – mažesnė, nei po vieną atskirai. Atskirai visada bus brangiau, net ir ką besakytų įkalbinėjantys teisininkai. Nedarykite klaidų, kurių vėliau nepavyks ištaisyti ar pakeisti. Bankroto įstatymas apsaugos Jūsų šeimas nuo finansinio persekiojimo iš antstolių, kreditorių ar skolų išieškojimo įmonių pusės. Po bankroto įgyvendinimo, visos Jūsų skolos bus nurašytos. Gėdintis nereikia, tai Jūsų galimybė viską pradėti iš naujo. Kodėl tuo nepasinaudojus?

Mūsų kontaktai:

UAB “Centrinis bankroto biuras LT”

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

centrinisbankrotobiuras@gmail.com

Internetinis puslapis: https://fizinioasmensbankrotas.info

Raktažodis: Fizinio asmens bankroto kaina.

Dirbame visoje LIETUVOJE

Adresai:

Vilniuje:  A.Vivulskio g. 7 – 414, LT 03162, Vilnius Darbo laikas: 9:00 – 18:00. Pirm – Penk.