Titulinis Prekės/Paslaugos Asmeninis bankrotas. Tai nėra bausmė, greičiau – išsigelbėjimas!

Asmeninis bankrotas. Tai nėra bausmė, greičiau – išsigelbėjimas!

Asmeninis fizinių asmenų bankrotas ir pagalba finansiškai pažeidžiamiems pradėjo duoti rezultatus. Jei po bankroto įstatymo įsigaliojimo 2013 metais bankrutuoti apsisprendė vos keli. Tai kiekvienais metais, norinčių nusirašyti skolas ir gyvenimą pradėti nuo nulio, norinčių skaičius sparčiai augo. Ir naujausiais bankroto departamento duomenimis, iki 2018 metų vidurio, bankrutuoti išreiškė daugiau nei 2000 fizinių asmenų. Jei mūsų šalyje liko šiek tiek daugiau nei 2 milijonai gyventojų, tai šie skaičiai yra įspūdingi.

Asmeninis bankrotas

asmeninis bankrotas

Teisės ekspertai mano, kad bankrutuoti nusprendusių asmenų būtų kur kas daugiau. Daugeliui koją kiša baimė, prisipažinti artimiems ir draugams, kad bankrutuoju, turiu skolų ir negaliu su jų sukontroliuoti. Bet bankroto administratoriai ramina visus, kurie tikrai turi sunkumų su skolomis ir jų dydis viršiją asmenų gaunamas minimalias pajamas 25 kartus. Tai nėra bausmė už neskaičiavimą ar nežinojimą kas laukia ateityje. Fiziniu asmenu bankrotas yra Valstybės pagalba asmenims, šeimoms ir net ūkininkams, jei šie pasiklysta skolų ir gaunamų pajamų labirintuose. Ne viskas lietuvių gyvenime yra nuspėjama, ypač, kai mūsų santykius reguliuoja įstatymai. Todėl būtent pažeidžiamų asmenų ratui ir buvo paskelbtas fizinių asmenų bankroto įstatymas, kad skolų išieškotojai dar labiau neklampintų jų į skolas atimdami ne tik turėtą turtą, bet ir orų gyvenimą.

Taip tai yra skaudi pamoka, bet nereikia pamiršti, kad apsisprendus bankrutuoti, fiziniams asmenims suteikiama galimybė atsitiesti. Bankroto procesas yra įgyvendinamas ne ilgesniu laikotarpiu, nei 3 metai. Ir teismui priėmus teigiamą sprendimą skelbiant bankrotą, fiziniai asmenys yra apsaugomi nuo bet kokio išieškojimo, antstolių ar skolų išeškojimo bendrovių veiksmų.

Po to, kai teismas pagal fizinių asmenų gyvenamą vietą paskelbia nutartį ir leidžia asmenis bankrutuoti, finansinę ir procesinę asmenų kontrolę perima teismo metu priskirtas bankroto administratorius. Administratorių gali rinktis bankrutuojantys asmenys, su juo pradėti ir užbaigti procesą. Jei kyla klausimų dėl finansų, visi bankrutuojančių asmenų poreikiai yra fiksuojami sąžiningo mokumo atstatymo plane, todėl neatiduodama daugiau, nei yra teismo nustatyta. Žinoma, yra ir niuansų, kai daugiau atlyginimo gavę asmenys privalo viršytą plane nurodytą sumą, viršytą sumą privalo pervesti į bankroto administratoriaus sąskaitą. Nieko blogo nenutinka, jei suma nepervedama iškart, bet privalu žinoti, kad bankrutuojantys fiziniai asmenys privalo laikytis plane numatytų finansinių įsipareigojimų. Tad, nemokėtą sumą teks gražinti administratoriui, kai šis pradės pildyti ataskaitą kreditoriams ir ankščiau ar vėliau, susikaupusią sumą virš būtinųjų pragyvenimo lėšų, Jums vistiek teks gražinti. Jei uždelsite, suma gali susikaupti iki tokios, kad bus sunku gražinti, gali pakibti klausimas dėl bankroto proceso fiziniams asmenims nutraukimo, nes nevykdomi įsipareigojimai.

Pilnai įgyvendinus bankrotą fiziniams asmenims, bankroto administratorius paruošia visus dokumentus ir dėl bankroto pabaigos kreipiasi į teismą. E teismai, sprendimus priima per 3 dienas, todėl užbaigimo procesas įgyvendinamas greitai. Tereikia palaukti, kol teismo nutartis įsigalioja ir nuo tos dienos, fiziniai asmenys tam pilnai laisvi, be jokių skolų ir įsipareigojimų.

Norėdami pasikonsultuoti su būsimu bankroto administratoriumi ir smulkiau sužinoti apie patys procesą, kainą ir kaip viskas vyksta, ieškokite UAB Centrinis bankroto centras LT vadovo, tuo pačiu ir 15 metų padedantį įmonėms bei fiziniams asmenims bankrutuoti administratorių Vidmantą Švažą.

Tik nuo pat pradžių, bankrutuoti nusprendę fiziniai asmenys gali išvengti nesusipratimų ar neapgalvotų klaidų. Klaidomis gali būti šeimos sprendimas bankrutuoti atskirai. Ši klaida gali būti finansine prasme, nes šeimoms, bankroto procesas gali būti įgyvendinamas kaip vieno asmens. Kita klaida, greičiausiai ir pagrindinė, fizinių asmenų bandymas išparduoti turtą savo naudai prieš skelbiant bankrotą. Tokie fizinio asmens veiksmai, teisme gali būti pagrindu nesuteikiant asmenims galimybės bankrutuoti, nes galvota tik apie savo gerovę, ne kreditorius. Todėl būkite atidūs ir visada konsultuokitės.

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

centrinisbankrotobiuras@gmail.com

Internetinis puslapis: https://fizinioasmensbankrotas.info

Dirbame visoje LIETUVOJE

Adresai:

Vilniuje:  A.Vivulskio g. 7 – 414, LT 03162, Vilnius Darbo laikas: 9:00 – 18:00. Pirm – Penk.