Titulinis Medicina Kokiu atveju atliekama pilvo echoskopija

Kokiu atveju atliekama pilvo echoskopija

0 2453
kokiu atveju atliekama

Kokiu atveju atliekama. Kiekvienas asmuo per savo gyvenimą nors vieną kartą susiduria su problema, kad jam kažkur skaudą. Tuomet jis vyksta pas savo šeimos gydytojo tikrinti kas jam gali būti ne taip.

Kokiu atveju atliekama echoskopija

Šeimos gydytojas skiria tam tikrus tyrimus atsižvelgiant į tai, kokiais nusiskundimais skundžiasi pacientas. Jei yra jaučiamas skausmas pilvo srityje jis yra siunčiamas atlikti pilvo echoskopija. Tai procesas kuomet atvyksta pas echoskopuotoją, kuris pagal gydytojos išrašytą siuntimą nustato kokius vidaus organus reikia patikrinti. Tai gali būti kepenys inkstai, blužnis, ir kiti pilvo organai. Moterims pilvo echoskopija atliekama ir nėštumo metu, kad būtų galima nustatyti kaip auga vaisius, ar viskas gerai. Kiekvienas echoskopuotojas, darydamas šią procedūrą, pacientui komentuoja jo kiekvieno organo vizualią išvaizdą, jei kažkas neatitinka apie tai iš karto praneša pacientui. Atlikus šią procedūrą pacientas iš specialisto gauna išrašą su kuriuo grįžta pas savo gydytoją ir sprendžia ką toliau reikia daryti jei randami tam tikri neatitikimai.

Kiek laiko trunka procedūra?

 Pilvo echoskopija trunka priklausomai nuo to, kokie organai yra tikrinami. Jei reikia patikrinti pavyzdžiui tik inkstus, tuomet procedūra trunka neilgai. Kalbant apskritai apie šią procedūrą galima paminėti tai, kad jos trukmė yra gana maža nes viskas yra atliekama labai greitai. Ilgiau už pačią procedūrą gali trukti procedūros aprašymas, jei gydytojas dirba be pagalbinio personalo. Procedūra yra labai tiksli, todėl jos gaunamais rezultatais niekas neabejoja.

Ar echoskopavimui būtinas gydytojo siuntimas?

 Nusprendžiau pats vykti atlikti pilvo echoskopiją be gydytojo siuntimo ar galiu tai padaryti? Taip kaip ir daugelį kitų procedūrų ar tyrimų asmuo gali atlikti be gydytojo siuntimo, tik tokiu atveju jam tai kainuos pinigus, nes ligonių kasos jam to nekompensuos. Taip pat svarbu paminėti, kad tai padaryti galima privačiuose kabinetuose. Kadangi tyrimus visuomet pakomentuoja echoskopuotojas, tokiu būdu jūs galite sutaupyti laiko laukdami eilėje kol šeimos gydytojas skirs jums siuntimą. Na o jei echoskopijos metu jums bus pasakoma, kad jūsų organuose matomas kažkoks pakitimas, tuomet bus galima vykti pas savo šeimos gydytojo, su jau esančiais atsakymais ir ieškoti būdų kaip jums padėti. Echoskopija kaip ir bet kokios kitos procedūros nėra sveika jei jos atliekamos pernelyg dažnai. Todėl gydytojai jas rekomenduoja atlikti tik tuomet kai skiria gydytojas arba atvejais kai jūs suprantate kad kažkas tikrai yra negerai. Pastovus patikrinimas be jokios priežasties nėra geras sprendimo būdas. Tad geriau prieš atliekant šią procedūrą visuomet pasitarkite su savo gydytoju ir išgirskite jo nuomonę.Pilvo echoskopija – Unavita klinikoje

Panašūs straipsniai