Titulinis Prekės/Paslaugos Orkaitės ir jų rūšys

Orkaitės ir jų rūšys

0 3280
orkaitės

Orkaitės. Greičiausiai, kad niekas nesiginčys, kad virtuvė yra svarbiausia kiekvienuose namuose? Šioje erdvėje yra gaminami įvairūs ir kvapnūs patiekalai. Todėl kokybiško maisto mėgėjai neleis sumeluoti tvirtinant, kad gamyboje labai svarbus pagalbininkas yra orkaitė. Dar prieš kelis amžius naudotas krosnis pakeitė modernūs su įvairiomis funkcijomis prietaisai – orkaites. Susipažinti su jų rūšimis bei funkcijomis yra naudinga kiekvienam, kuris planuoja įsigyti naują ir taip praplėsti maisto gamybos galimybes.

Orkaitės

Kone visi žino, kad šie prietaisai yra priklausomi nuo energijos. Vieni naudoja dujas, kiti elektrą. Tačiau šiuolaikiškos technologijos bei modernūs sprendimai orkaites, kurios naudoja dujomis, sparčiai keičia elektrą naudojančios. Tikėtina, kad ateityje, dujas naudojantys prietaisai liks tik istorija. Tad šiuolaikiškam vartotojui yra naudinga pasidomėti prietaisų tipais.

 • Priklausomos;
 • Nepriklausomos;

Priklausomos

Priklausomų orkaičių techninė specifikacija verčia vartotojus apsispręsti bei pasirinkti iš anksto. Pagal poreikį galima planuoti.

 • Pirkti komplektą: orkaitę su kaitlente kartu;
 • Įsigyti tik orkaitę;
 • Pirkti tik kaitlentę;

Tai įmontuojamų orkaičių kategorijai priklausantis prietaisas, kuris gali būti parduodamas kartu su kaitlente arba be jos. Kartu su kaitlente parduodamas prietaisas kainuos mažiau, nei orkaitę perkant atskirai. Apsisprendus atsinaujinti buitinę techniką, naudingiau įsigyti komplektą. Tačiau, namuose keičiant tik apatinę dalį, kaitlentę paliekant, didelių išlaidų galima išvengti. Ir atvirkščiai, jei keičiate ir perkate tik kaitlentę, daug investuoti nereikės.

Nepriklausomos

Nepriklausomų orkaičių populiarumas yra itin didelis. Šio tipo prietaisus galima montuoti spintelėse, kas leidžia derinti virtuvės dizainą su maisto gaminimo patogumais. Apsisprendus įsigyti šio tipo prietaisą, priderinti viryklės nereikės, nes jokių apribojimų suderinamumui nėra. Kaitlentes gali būti pasirinktos tame pačiame buitinės technikos salone, kaip ir orkaitė.

Orkaičių funkcijos

Ieškant patogaus ir praktiško pagalbininko virtuvėje naudinga apsispręsti ir dėl prietaiso funkcijų, kurios gali būti įvairios. Ir žinoma, kiekvienas pasirinkimas gali įtakoti kainą, pakelti ją arba išlaikyti nedidele.

 • Multifunkcinė – kai kepimui ar maisto paruošimui galima pasirinkti įvairius būdus: kaista tik apačia, kaista tik viršus, kaista ir viršus ir apačia;
 • Karšto oro funkcija, konvekcija – naudojama žąsies, kalakuto, anties ar įvairių apkepų, sausainių bei pyragų kepimui;
 • Su garais – sveiko maisto gaminimui;
 • Grilio funkcija – traškios plutelės maisto paviršiuje sukūrimui;
 • Kt.

Prietaiso priežiūra

Kiekvienas maisto gamintojas supranta, kad mėgstamiausią užsiėmimą lydi ir ne visai smagūs procesai. Vienas iš jų – orkaitės valymas. Prietaisai gali turėti ir patogumų valymui, pagal poreikį.

 • Su pirolize – orkaitė, visus prie sienelių prilipusius maisto likučius sudegina iki angliukų, kurie lengvai nusivalo drėgna šluoste;
 • Su katalitinėmis sienelėmis – specialia keramine danga padengtos sienelės išskaido nešvarumus prie sienelių. Likučiai, lengvai nusivalo drėgna šluoste ar kempine;
 • Išimami durų stiklai – praktiškas patogumas, palaikant švarą orkaitėje.

Turint tiek informacijos, nesudėtingai pasirinksite ir įsigysite geriausią sau orkaitę.

Panašūs straipsniai