Titulinis Kelionės Aviabilieto kainą lemia daug veiksnių

Aviabilieto kainą lemia daug veiksnių

0 3357

Aviabilieto kainą lemia daug veiksnių

Kiekviena paslauga ar produktas turi savo kainą. Aviabilietai – ne išimtis. Neretai jų kaina mus geba ir nustebinti. Atrodo, kad šalis nėra taip jau ir toli, o nuvykti į ją su lėktuvu – gan brangu.

Yra nemažai faktorių, kurie lemia kainų variacijas. Aviabilieto kainą sudaro tam tikros paslaugos, kurias vienos bendrovės teikia, o kitos – ne. Nemenką dalį kainos lemia ir oro uostų mokesčiai, tarpininkaujantys bilietų pardavėjai, kelionių agentūros ar interneto portalai, kurie teikia bilietų rezervavimo paslaugas. Visi nori užsidirbti, tad kartais jos geba ir nepagrįstai išsipūsti. Turizmas – pelninga verslo sritis, o žmonės, tai smalsūs sutvėrimai, kurie visada ieškojo ir toliau ieškos naujų iššūkių ar potyrių.

Paskutinėje vietoje nelieka ir technikos eksploatacijos kainos. Lėktuvas – brangi transporto priemonė, kuriai reikia didelio kiekio degalų, tenka pasirūpinti ir įgulos darbu, oro navigacijos paslaugomis. Žinoma, konkurencija tarp skirtingų oro bendrovių yra pakankamai didelė, tad kainos neretai kinta. Taikomos įvairios akcijos ir nuolaidos, nes visos bendrovės nori, kad į orą pakiltų kuo daugiau klientų, skraidyti su pustuščiu lėktuvu – neprotinga. Deja, jei į oro uostą leidžiasi tik keli lėktuvai, labai gerų pasiūlymų laukti nereikia, nes konkurencija nedidelė, o poreikis greitai ir saugiai pasiekti vieną ar kitą pasaulio kraštą, niekur nedingsta.

Vis tik kainas labiausiai išpučia kuras. Įvairūs politiniai neramumai, konfliktai ir mažėjančios naftos atsargos, paveikia ir lėktuvo bilieto kainą. Alternatyvų po kol kas aviaciniam kurui nėra, tad išlaidas tenka padengti klientui. O oro uostai uždirbti irgi nori. Skrydžiai į pagrindinius oro uostus, kurie yra netoli miesto centro – brangesni, už tuos, kurie įsikūrę toliau už miesto. Kartais yra naudinga į tai atkreipti dėmesį, jei yra pasirinkimas, galima šiek tiek sutaupyti, nes iš kiekvieno oro uosto susisiekimas su miestais yra pakankamai gerai išvystytas. Tik reikia pasidomėti kaina, nes ji neretai būna identiška.

Ne išimtis ir pigių skrydžių bendrovės. Jos mėgsta drąsiai deklaruoti, kad aviabilietai pas juos yra pigesni. Ne visada, nes yra tam tikrų taisyklių ir papildomų mokesčių, kurie greitai pirminę kainą gali padidinti kelis kartus.

Bent jau gerai, kad šiuolaikinis žmogus turi visišką pasirinkimo laisvę. Aviabilietų pasiūla nemaža, deja, kaina ne visada vilioja, bet surasti sau priimtiną variantą nėra sunku.